Hacca veya Umreye Gitmek İstiyorum Yardım Edin Değerli kardeşim;
Eğer bu satırları okuyor ve o mubarek topraklara ziyaret etmeyi niyetlenmişsen seni can-ı gönülden tebrik ederim. Allah bu mubarek ve kutlu yolda seni ve yol arkadaşlarını her türlü kazalardan,belalardan ve üzüntülerden korusun.

Hac yolculuğu çok uzun ve yorucu bir süreçtir. Bu süreçte yola kiminle çıktığınız, yani sizi oraya kimin götürdüğü, ibadetlerinizi kimin yaptıracağı, rehberinizin kim olduğu hangi otelde kalacağınız, ne yiyip ne içeceğiniz, yediğiniz içtiğiniz etlerin islami usullere göre uygun olup olmadığı çok önemli bir mevzudur. Aksi taktirde yeteri kadar istifade edemez akla hayale gelmeyen sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.

Nice hac ve umre yolcuları var ki kendilerini Mekkeye götüren seyahat ajansları tarafından otellerine yerleştirildikten sonra kendi hallerine bırakıp ibadet ve ziyaretleri ile alakadar olmamaktadırlar. Bizzat kendimiz şahit olduk ki Kabe-i Muazzamayı tavaf ederken başka kafilelerle gelen bazı hacı adaylarının yanımıza gelerek, "Biz tavaf etmeyi bilmiyoruz bize bi rehber olsanız, bize kimse bişey anlatmadı. " şeklindeki sözlerine şahit olduk. Bu yüzden hacca gitmek kadar kiminle gittiğiniz de çok önemlidir.

Bu siteyi hazırlayan kişi olarak şunu söyleyebilirim ki, Umreye gitmeden önce bu yazdıklarımın hiç birisini bilmiyordum desem yeridir. Peygamber Efendimizi selamlama nasıl yapılır, Tavaf nasıl yapılır, nerede ne ibadetleri yapılır v.s bu sitede yazmış olduğum her ne bilgi varsa bu bilgileri birlikte yola çıktığım ve bu işin erbabı olan hoca efendiler sayesinde edindim. İsterim ki siz de yanınızda olaylara hakim ve bilgili hoca efendilerle yola çıkınız,ibadet ve ziyaretlerinizi tam manasıyla yapınız ve benim gibi bomboş olarak çıktığınız bu yoldan dopdolu bir kap ile geri dönünüz.

Bu sebeple hacca veya umreye gidecek olan kardeşlerden aşağıdaki numarayı aramalarını (-veya vermiş olduğumuz mail adresine mail atmalarını) ve hac yolunda kendilerine yardımcı olacak olan tur ajansı ve hocaları hakkında gerekli malumatı almalarını tavsiye ederim.

Tel : 0533 261 45 74

Mail : c_atlantis@yahoo.com